Anasayfa Haberler Orhan Gencebay Vodafone Reklamı
Orhan Gencebay Vodafone Reklamı PDF Yazdır e-Posta
Erdem Gürsoy tarafından yazıldı.   
Pazar, 03 Ocak 2010 11:57

Vodafone, daha önce Tugay Kerimoğlu, Hakkı Devrim, Ali Sabancı gibi ünlü isimlerin rol aldığı reklam filmlerine bir yenisini ekledi. Bu kez Türk müziğinin babası olarak tanınan Orhan Gencebay'ın rol aldığı reklam filmi, Vodafoneun 3G hizmetinin diğer operatörlerden farkını Gencebay'ın gözünden izleyiciye aktarıyor.

Orhan Gencebay her zamanki beyefendi tavrıyla, Vodafone'un kendisi ve hayranları için ne anlama geldiğini, nasıl farklılık yarattığını anlatırken, Gencebayın ve sanatçının hayranlarının çeşitli görüntüleri ekrana geliyor. Orhan Gencebayın eski filmlerine ve eski şarkılarına da Vodafone sayesinde, internetten ulaşılabildiğine vurgu yapılan reklamda, fon müziğinde Gencebayın Dil Yarası şarkısı kullanılıyor.

Reklamın sonunda Gencebay'ın söylediği berhüdar olun sözleri, hem sanatçının hayranlarına hem de Vodafone'un hizmetine vurgu yapıyor. Böylece Vodafone, Orhan Gencebay sevenlerine de gönderme yaparak, kapsama alanını sadece fiziksel olarak değil toplumsal gruplar açısından da geniş tuttuğunun altını çiziyor.

Reklamı izlemek için tıklayınız

Son Güncelleme: Pazar, 17 Ocak 2010 04:03
 
Reklam
Telif Hakkı © 2018 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.
 
Gürsoylar