Anasayfa Haberler Hiç Haram Yemedim
Hiç Haram Yemedim PDF Yazdır e-Posta
Erdem Gürsoy tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 04 Ocak 2010 23:05

Orhan Gencebay, Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün geçtiğimiz günlerde yıktığı villasının kaçak olmadığını söyledi. "Hayatım boyunca kanunsuz iş yapmadım" diyen ünlü müzik adamı şöyle konuştu: "Yaşamım boyunca ne bir lokma haram yedim, ne kaçak bir iş yaptım, ne de başkasına ait olan bir şeye 'benimdir' dedim. Kendime yakıştıramadığım bir şeyi başkasına da yakıştıramadım. Hakkımda kaçak ev yaptırdığım şeklinde çıkan haberler beni çok üzdü. Bu haberler kesinlikle ve tamamen yalandır!"

MAĞDUR OLAN ÇOK
Gencebay, Sarıyer sırtlarında 1985 yılında devletin verdiği ruhsatla yapılan Yeni Dostlar Yapı Kooperatifi içindeki 89 villadan biri olan evinin her şeyiyle yasal, plan ve projesiyle vergisinin ödendiğini belirtti: "Bu evleri yönetim kurulu olarak dostluklarından onur duyduğum çok değerli arkadaşlarla yaptık. Diyebilirim ki, İstanbul'daki en düzgün sitelerin başında anılan sitelerdendir" diyen sanatçı ekledi: "Son emlak vergilerini de geçen aylarda ödedim, ödedik. Şu anda sitemiz bakımlı ve içinde yıllardır yaşanmaktadır. İstanbul'da binlerce ev de aynı durumdadır. Maalesef tüm bu sitelere ve evlere zaman zaman yıkım kararı çıkmıştır. Hiçbir yanlışı ve günahı olmayan vatandaşlarımız sürekli huzursuzluk içinde yaşamakta ve mağdurlardır. Suçlu olan tabii ki cezasını çeker fakat devletimizin verdiği ruhsatlarla yapılan ve bazı farklı yorumlarla olumsuzluğa itilen bu yuvaların sorununun bir an evvel halledilmesini beklemekten başka çare yoktur. Temenni ederim ki, yönetimlerimiz bu sorunu bir an evvel aşacaktır."


2010'DA ALBÜM, KİTAP, REKLAM SAHNE, DİZİ VE FİLM PROJELERİ VAR!
2010 yılıyla ilgili olarak bekleyen yeni projelerini hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşayan Orhan Gencebay, hayranlarına müjdeli haberler verdi. İlk iş olarak 'Berhüdar Ol' adlı albümünü bitirmek istediğini anlatan ünlü müzisyen, ardından hayatını kaleme aldığı kitabını çıkartacağını, prodüksiyonunu kendisinin yapıp oynayacağı bir film ile dizi projesi yapmak istediğini de söyledi.

HACI BEKTAŞİ'NİN SÖZLERİ
İlk amacım albümümü bitirmek. Bu albümde çok farklı şeyler var. Güzel bestelerim var. Kendimi övmek istemiyorum ama herkes böyle olduğunu söylüyor.
Bu albüme Hacı Bektaşi'nin sözleriyle başlıyoruz. Sonra 20'li yaşlarda askerken yaptığım ve Kurtuluş Savaşı'nı düşünürken yaptığım bir bestem var. Benim böyle bestelerim vardır. Bir diğer bestem de 'Vatan Sağolsun'. Şarkıları bu döneme getirmek için özel bir çaba göstermedim.

HER ŞEY MÜKEMMEL OLMALI
Bu zamana kadar hiç sahneye çıkmadım, çıkmam da aslında ama istediğim ortamı bulursam neden olmasın? Şu anda konuşuyoruz ama ilk kez çıkacağım için her şeyin en mükemmel olması lazım.
Bir reklam (Vodafone) filminde oynuyorum. Normalde çok seçiciyim ama baktım senaryo bana uyuyor, 'varım' dedim. İki bölüm yaptık. İkincisi şubatta çekilecek. Çok güzel oldu. İkinci kez bir reklamda oynuyorum, büyük bir önemi var.

HELİKOPTERLE İNECEKTİM
Orhan Gencebay 'sesi yetmediği için konser veremiyor' söylentilerine de yanıt verdi:
41 yıldır sanat hayatında olup sadece kendi bestelerini okuyan, dünyada böyle biri yoktur sanırım. Ben müzikte devrim yapan biri olarak anıldım her zaman. Sahnede ilk kez şarkı söyleyenler assolistlik yapıyor da, 6 yaşından beri müzisyen olan Orhan Gencebay mı yapamayacak? Bu düşünülemez bile!

BENZERİ DUBAI'DE OLMUŞ
Beni sahneye çıkartabilmek için kimseye yapılmayan tekliflerle geldiler. Aklımda kalan en dikkat çekici olanı şuydu; Haliç'te bir platform üzerinde konser verecektim ve gökyüzünde yüzlerce uçan toplarda benim filmlerim dönecek, ben de helikopterle inecektim. Benzeri bir Dubai'de yapılmış. Konseri izleyecek kişi bir-iki milyondan aşağı değildi. Bir kerelikti ve devamı gelmeyecekti, kaynak sorunu sebebiyle olmadı. Madem bir kez sahneye çıkıyorum, ülkemin her yerinde sevenlerime ulaşmak isterim.

Son Güncelleme: Pazartesi, 04 Ocak 2010 23:08
 
Reklam
Telif Hakkı © 2018 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.
 
Gürsoylar